PODRÓŻE AKADEMICKIE

PODRÓŻE AKADEMICKIE

PODRÓŻE AKADEMICKIE

Wszystko wzięło się z przyjemności. Z ogromnej przyjemności patrzenia na Państwa w „trzecim wieku”. Można by rzec, że w Państwa złotym wieku, bowiem wciąż jesteście aktywni, uśmiechnięci i ciekawi świata. Chcecie poszerzać horyzonty i wiedzę, a także spotykać na swojej drodze nietuzinkowych ludzi. Źródłem inspiracji jest również obserwacja stylu życia naszych Dziadków i Rodziców, którzy podobnie jak Państwo, uczestniczą w Uniwersytetach Trzeciego Wieku, biorą udział w zajęciach ogólnorozwojowych, śpiewają w chórach, integrują się i stale dbają o własny rozwój. A także … podróżują!

Skoro więc mowa o podróżach … To nie przypadek, że jedną z najciekawszych i najefektywniejszych form edukacji są Podróże Akademickie. Udowodniono to już w renesansie – w tamtym czasie wszyscy młodzi, szlachetnie urodzeni ludzie, podlegali temu obowiązkowemu etapowi edukacji. Wyprawiając się w Grand Tour, czyli podróż, odwiedzali najważniejsze dla kultury i sztuki zakątki Europy. Zgłębiali tam niezbędną wiedzę o świecie, ale także wspólnie doświadczali piękna i atmosfery odwiedzanych miejsc. Wymieniali myśli i opinie, spędzając razem wolny czas.

Podróże Akademickie są wartością samą w sobie. Niezmiennie niosą ze sobą unikalną możliwość mówienia o architekturze renesansu we Florencji, lodowcach w Norwegii, dziejach biblijnych w Jerozolimie. Przede wszystkim jednak, pozwalają doświadczyć więcej, ciekawiej, atrakcyjniej i wspólnie, przez co są nieporównywalnie lepsze niż samodzielne oglądanie programów telewizyjnych lub zgłębianie opasłych tomów książek w domowym zaciszu. Podróż integruje, bawi, zapewnia doświadczenie wielokulturowości Europy i świata, otwiera na nowe relacje. Zapraszamy Państwa w podróż na miarę Uniwersytetu Trzeciego Wieku!

SOLIDNY WYJAZD SKŁADA SIĘ Z PIĘCIU KROKÓW … WŁAŚCIWIE TO Z PIĘCIU STÓP

1. PROFESJONALIZM

W ramach programu wyjazdowego staramy się zawrzeć jak najwięcej treści akademickich – omawiamy wiele faktów i ciekawostek, ale z umiarem, aby Państwa nimi nie zadręczyć. Po wszystkich ważnych miejscach oprowadza Państwa lokalny przewodnik – nigdy nie jest to młody, nieopierzony jeszcze człowiek, ale osoba o ugruntowanej, a przede wszystkim sprawdzonej przez nas wiedzy. W czasie wyjazdu czekają na nas nie lada atrakcje – siatka znajomości na świecie pozwala nam zaaranżować spotkania z wyjątkowymi ludźmi, organizować mini-wykłady, odwiedzać miejsca unikalne, tajemnicze, niepopularne lub niedostępne dla turystów. Sama teoria bywa nudna, dlatego stawiamy na doznania wszystkich zmysłów – kultura i zwyczaje danego kraju, film, muzyka, trunki i wszystko to, co tylko przyjdzie nam do głowy. Na deser – dobra, wspólna zabawa to obowiązkowy punkt naszych programów. Zawsze znajdziemy czas aby zbliżyć Państwa do siebie. Endorfiny uwalniamy zarówno w tańcu, śpiewie, jak i w czasie odpowiednich gier i rywalizacji. Zazwyczaj brakuje nam czasu tylko na jedno – na nudę.

2. KOMFORT

On się Państwu zwyczajnie należy a my mamy tego pełną świadomość – dotyczy to nie tylko hoteli i środków transportu. Więcej nie znaczy lepiej, a wyjazd ma być przecież przyjemnością. To dlatego przygotowujemy programy tak, abyście Państwo zobaczyli to, co najważniejsze i najciekawsze, ale bezbiegania od rana do wieczora. Zawsze znajdziemy czas na kawę w lokalnej kawiarni, ulubione lody lub chwilę zadumy w pięknym miejscu. Jeśli nie jest to absolutnie konieczne, nie będziemy Państwa popędzać. Wiemy, że Państwa bagaż bywa ciężki, dlatego zawsze będziemy się starali Państwu pomóc – wnieść po schodach, dotoczyć do pojazdu a w razie konieczności, także w negocjacjach z zaciętym zamkiem. Świeża woda zdrowia doda, a o zbawiennych właściwościach wody nie trzeba nikogo przekonywać – to właśnie dlatego w autokarach zawszę mamy bezpłatną wodę do Państwa dyspozycji, a oprócz niej rozgrzewające napoje i „gorące kubki”.

3. BEZPIECZEŃSTWO

Jesteśmy do Państwa usług. Zawsze przed wyjazdem przyjedziemy na spotkanie, aby poinformować o wszystkich aspektach naszej wyprawy, abyście mogli Państwo bezpośrednio zadać nam wszelkie pytania i uzyskać na nie satysfakcjonującą odpowiedź. Podróżujecie Państwo tylko we własnym gronie i macie nas na wyłączność – nie dołączamy do grupy osób przypadkowych. Nasi piloci lubią pracę z ludźmi dojrzałymi i znają jej specyfikę. Choć różnią nas temperamenty, łączą nas duże pokłady życzliwości. Jeśli tylko zaistnieje taka potrzeba, zawsze zmodyfikujemy program na miejscu. Dzięki temu osoby, które tego potrzebują, zawsze mogą odpocząć lub wrócić wcześniej do hotelu. Korzystamy wyłącznie z ubezpieczeń podróżnych, które zostały poszerzone o następstwa chorób przewlekłych – jesteście Państwo w bezpiecznych rękach bez konieczności tzw. „doubezpieczania się” i dopłat. Jeżeli zdarzy się, że będziecie Państwo musieli zrezygnować z wyjazdu, ale będziecie mieli osobę „na swoje miejsce”, obiecujemy – w przypadku transportu autokarem – nie pobierać żadnych dodatkowych opłat za zmianę nazwiska Uczestnika, choćby rezygnacja nastąpiła na dzień przed startem programu. W przypadku przelotu samolotem, będzie trzeba uiścić wyłącznie opłatę linii lotniczych za zmianę nazwiska.

4. CENA I JAKOŚĆ

Pamiętamy że „stypendyści ZUSu” mają ograniczone zasoby finansowe – sami mamy Rodziców i Dziadków. Mamy to na uwadze i skutecznie staramy się, aby nasze ceny były rozsądne. Gwarantujemy dobrą jakość za niewygórowane pieniądze, ale nie dążymy za wszelką cenę, aby mieć najtańszą ofertę na rynku. Z prostych powodów – nie oferujemy kiepskich hoteli, starych autokarów, byle jakiego jedzenia – „trzeci wiek” to czas na podróże z klasą. Umożliwiamy płatności rozłożone na dogodne dla Państwa raty i bez dodatkowych kosztów. Oferujemy wszystko w cenie. Nie stosujemy trików w stylu: „500 pln kosztuje wyjazd i 1000 pln dopłat na miejscu”. To nie w naszym stylu – u nas płacicie Państwo raz i korzystacie ze wszystkiego. Zawsze służymy radą i szukamy satysfakcjonującego obie strony rozwiązania. Np. to Państwo decydujecie o wielkości grupy, 10os. – 25os. – 50os. – każda jest jednakowo ważna, ale oczywiście im więcej Uczestników, tym atrakcyjniejsza będzie cena…

5. ELASTYCZNOŚĆ

To Państwo wybieracie miejsce swojej Podróży Akademickiej. Pewne jest jednak, że będzie kształcąca, integrująca, bezpieczna, wesoła, troszkę ekskluzywna, wyłącznie we własnym gronie i mocno spersonalizowana. My po prostu dokładamy wszelkich starań, aby był to dla Państwa niezapomniany czas.

PRZYKŁADOWE MIEJSCA NASZYCH WYJAZDÓW

… I KAŻDE INNE MIEJSCE, DOSTĘPNE NA MAPIE ŚWIATA I NA PAŃSTWA SPECJALNE ZAMÓWIENIE

BERLIN – miasto muru, miasto – muzeum, miasto – plac budowy
ZIEMIA ŚWIĘTA – Ewangelia – na własne oczy
WĘGRY – dlaczego gorące źródła leczą?
PARYŻ – śladami wielkich Polaków
NORWEGIA – gdzie mieszka dzień polarny i dlaczego topnieją lodowce?
BARCELONA – Gaudi – wielki kicz czy wielka sztuka?
DUBAJ – jak powstawała kraina z baśni 1001 nocy?
BUŁGARIA – jak chodzić po rozżarzonych węglach?
SYCYLIA – dlaczego warto mieszkać na wulkanie?
NOWY JORK – jak rodzą się miasta – legendy…

ZAPRASZAMY DO KIEROWANIA ZAPYTAŃ.