+48 601 632 580 biuro@puravida.com.pl

Login

Załóż Konto

Po utworzeniu konta będziesz mógł śledzić status płatności, śledzić potwierdzenie, a także oceniać trasę po zakończeniu wycieczki.
Nazwa użytkownika*
Password*
Confirm Password*
Imię*
Nazwisko*
Email*
Telefon *
Kraj*
* Tworząc konto akceptujesz nasz Regulamin oraz Politykę Prywatności.
[nextend_social_login]

Already a member?

Login

Norwegia Statkiem

0
Cena
Od3,799zł
Cena
Od3,799zł
Imię i Nazwisko*
Adres Email*
Twoje zapytanie*
Zapisz do listy życzeń

Adding item to wishlist requires an account

1367

Dlaczego podróż z nami?

 • Zapewniamy najlepsze ceny
 • Opieka nad klientem 24/7
 • Wybieramy najlepsze miejsca oraz zabawy

Masz pytanie?

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy ekspertami w tym co robimy, chętnie Ci pomożemy.

+48 601 632 580

biuro@puravida.com.pl

14-22.05.2020
Dostępność : 14-22.05.2020
Norwegia
Transport : Autokar i Statek Rejsowy
DLACZEGO NORWEGIA?
 • Norwegia jest zdaniem National Geographic najatrakcyjniejszym przyrodniczo krajem świata.
 • Norwegów i Norweżki cechuje najwyższy na świecie poziom zaufania społecznego – 75% osób ufa drugiemu człowiekowi.
 • Smak łososia na targu rybnym w Bergen nie ma sobie równych.
 • Białe noce, lodowce, wodospady, fiordy robią oszałamiające wrażenie, a poranna kawa nad brzegiem fiordu smakuje jak nigdzie indziej….
Trzeba wiedzieć
 • Zakwaterowanie – śpią Państwo na statku wycieczkowym Costa Fascinosa w kabinach dwuosobowych wewnętrznych!
 • Wyżywienie – głód nikogo nie dopadnie. Podczas rejsu jedzenie serwowane jest przez większą część doby. Śniadania, obiady, kolacje, bufety, kotlety, przekąski i ryby.
 • Białe noce! – to jeden z największych atutów naszego rejsu
 • Pogoda – trzeba się przygotować ożywczy chłód, jak to w maju na północy. Zazwyczaj jest 15stC. w nocy możliwe przymrozki. Może popadać…..
 • Rejs – będzie bujać, mam chorobę morską! – eeee tam! Wody wzdłuż wybrzeża Norwegii zazwyczaj są spokojne, a choroba morska to trochę wymysł naszego błędnika. Nic tak dobrze nie robi jak kieliszek Martini w barze, wtedy sinusoidy akurat się wyrównają…
 • Aby zobaczyć Fiordy autokarem, trzeba się nieźle utyrać…. - dziesiątki godzin spędzonych na siedząco, - setki kilometrów krętymi drogami, - codziennie rano pakowanie, a wieczorem rozpakowywanie…
 • Statek daje kompletnie nową możliwość doświadczenia Fiordów, niedostępną dla turystów autokarowych
 • Statek pozwala każdą minutę urlopu wykorzystać do ostatniej kropelki Cuba Libre w kieliszku. Wieczorem kiedy wracamy, zaczyna się toczyć bujne życie towarzyskie – a statek płynie spokojnie do kolejnego portu… Sposób spędzania czasu na statku jest kompletnie niedostępny na lądzie - elegancka kolacja, dyskoteka, baccardi w piano barze, o północy na pokładzie z szampanem w dłoni podziwiamy białe noce… A na lądzie w Norwegii hotele są proste…. oj, bardzo proste, a alkohol potwornie drogi…
Jak wygląda statek ?
Costa Fascinosa
Program

Dzień 114.05 – dziś pokonujemy 800 km

Naszą wyprawę do Norwegii rozpoczynamy oczywiście w Polsce (początek trasy w Warszawie). Spotykamy się rano w umówionym miejscu i ochoczo pakujemy do autokaru nasze bambetle. Przejeżdżamy przez Polskę do Niemiec, kierujemy się w stronę Rostock, w okolicy którego przenocujemy w standardzie turystycznym. W międzyczasie, ponieważ nasza podróż nie należy do najkrótszych, popijamy tran i pogłębiamy znajomości. Przed noclegiem oczywiście kolacja na ciepło.

Dzień 215.05 - zaokrętowanie

O poranku, wstani, uśmiechnięci, wypoczęci jedziemy do Rostock, zwiedzamy pilnie. Następnie ruszamy w stronę portu Warnemunde, około 14 wsiadamy na statek, rozlokowujemy się w kabinach i rozpoczynamy nasz romantyczny rejs na fiordy. Wieczorem idziemy na kolację, potem na drinka do baru. Przed nami wspaniałe widoki, rewelacyjna przyroda, niebotyczne szczyty i oziębłe lodowce.

Dzień 316.05 - Kopenhaga

Zwiedzamy miasto starannie – koniecznie: pałace, zaułki, biblioteka królewska, Amalienborg, Nyhavn, no i spacer z uwzględnieniem posągu Małej Syrenki z baśni Andersena!

Dzień 417.05 - na morzu

Dzień na morzu składa się z: relaksu, spanka, czytania, kasyna. Dziś wieczór kapitański, więc
wyciągamy lepszą koszule, czyste skarpetki i idziemy na elegancka kolację.

Dzień 4 18.05 - Geirangerfjord

Dziś czeka na Państwa to, co najpiękniejsze, najwspanialsze i najciekawsze. Perła tutejszych fiordów – Geirangerfjord. Ten widok zapiera dech – jednych onieśmiela i skłania do refleksji, drugich przyprawia o łzy wzruszenia, a jeszcze innych o poczucie spełnienia i wymalowany na twarzy uśmiech. Z powodu swojego piękna i wyjątkowości, krajobraz Geirangerfjord znalazł się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. O poranku przypływamy do Hellesylt, tam z pokładu statku podziwiamy piękny wodospad. Następnie płyniemy w rejs widokowy Geirangerfjordem do samego końca. Tam wsiądziemy w autokar i pojedziemy na wycieczkę na drogę orłów i dalej spróbujemy dotrzeć do słynnej Drabiny Trolli. Trollstigen jest ikoną norweskiego zmagania drogowców z naturą. Trollstigen to bodajże najczęściej fotografowana droga w Norwegii wspinająca się na płaskowyż kilkunastoma malowniczymi serpentynami, po powrocie z Trollstigen mamy czas na pamiątki i kontemplację kolorów wody w fiordzie. Wracamy na statek akurat na kolację

Dzień 519.05 - Bergen

Dziś Bergen nazywane stolicą Fiordów. Miasto w którym pada tyle, że statystyczny bergeńczyk zużywa rocznie 4 parasole… do gołego drutu. Podobno. W Bergen podziwiamy drewnianą zabudowę Bryggen, Rezydencje pierwszych władców Norwegii i legendarny targ rybny, gdzie każdy ma okazję spróbować wędzonego na zimno łososia, kiełbasę z renifera, mięso wieloryba czy … słynnego sztokfisza, czyli suszonego dorsza. W Bergen spragnieni mocnych wrażeń będą mogli fakultatywnie przelecieć się śmigłowcem nad majestatyczną krainą fiordów.

Dzień 620.05 - Stavanger

Po śniadaniu wyruszamy na wycieczkę po norweskiej stolicy ropy naftowej – Stavanger.
Stavanger jest jednym z najważniejszych miast Norwegii, położone na zachodni wybrzeżu w
całości oddane jest morzu i jego bogactwom.
Piękna drewniana starówka – jedna z najpiękniejszych w Norwegii jest pamiątką po czasach,
kiedy Stavanger całe pachniało sardynkami.
Sardynki były odławiane w okolicznych wodach i puszkowane właśnie w Stavanger. Stąd dużo starych puszkarni służących w tej chwili celom muzealnym i kulturowym. Puszkowanie sardynek zostało w całości wyparte przez ropę naftową i procesy obsługi platform wiertniczych. W mieście znajduje się ciekawe muzeum ropy naftowej. Stavanger to również istotny ośrodek akademicki i centrum nocnego życia całej zachodniej Norwegii.

Dzień 7/821/22.05 - Goteborg

Położony, na półwyspie Scania nad Sundem, powstał około 1116 roku. Jego pierwsza nazwa
brzmiała Malmhaug, co znaczy „kopiec piasku”. Do 1658 roku należał do Danii. Miasto
położone nad cieśniną Kattegat, znajdującą się na zachodzie kraju. Około 1500 km na
południowy zachód od stolicy tego kraju Sztokholmu.
Pospacerujemy po mieście, nooo i będzie czas na FIKA…. Wracamy na statek.
Następnego dnia po śniadaniu zbieramy bambetle, przybijamy do Rostock i wracamy pędem do domu, do zobaczenia następnym razem.

Koszt Wyjazdu:
PRZY GRUPIE MIN. 48 os. – 3799pln/ 1 os. w kabinie 2 osobowej

W CENIE WYJAZDU:

 • TRANSPORT Luksusowym autokarem z klimatyzacją - przez całą drogę serwujemy Uczestnikom bezpłatną kawę, kilka rodzajów herbaty do wyboru oraz „gorące kubki” – mile widziane własne kubeczki.
 • 8 NOCLEGÓW 1 w hotelu turystycznym w Niemczech, 7 na statku Costa Fascinosa, kabiny 2 osobowe, wewnętrzne.
 • WYŻYWIENIEW trakcie rejsu 3 posiłki plus przekąski. Napoje dodatkowo płatne.
 • OPIEKA polskojęzycznego Pilota-Przewodnika
 • All transportation in destination location
 • UBEZPIECZENIE TURYSTYCZNE
 • INFORMACJE PRAKTYCZNESzczegółowy plik wysyłany drogą mailową

POZA CENĄ WYJAZDU (DODATKOWO PŁATNE) :

 • WYDATKI NATURY OSOBISTEJnp. przekąski, napoje, pamiątki, taksówki, połączenia telefoniczne, dojazd na/ z miejsca zbiórki.
 • PAKIET WYCIECZEK NA STATKU
 • NAPIWKI ok. 100 euro
Zdjęcia
Mapa