+48 601 632 580 biuro@puravida.com.pl

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.

Already a member?

Login

Kawior z Wigorem! – Sankt Petersburg

0
Cena
Od1,999zł
Cena
Od1,999zł
Imię i Nazwisko*
Adres Email*
Twoje zapytanie*
Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

90

Dlaczego podróż z nami?

 • Zapewniamy najlepsze ceny
 • Opieka nad klientem 24/7
 • Wybieramy najlepsze miejsca oraz zabawy

Masz pytanie?

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy ekspertami w tym co robimy, chętnie Ci pomożemy.

+48 601 632 580

biuro@puravida.com.pl

01.07 - 07.07.2019
Dostępność : Wolne miejsca
Transport : Autokar
DLACZEGO PETERSBURG „MA IKRE”?

Sankt Petersburg (dawny Leningrad) jest wyjątkowym miastem, miejscem z tzw. ikrą.
Położone na przy ujściu Newy do Zatoki Fińskiej, obecnie liczy około 5 milionów mieszkańców – to właśnie dlatego zwane jest drugą stolicą Rosji. Stanowi ważny ośrodek gospodarczy, naukowy i kulturalny, obfitując w liczne zabytki, jednym słowem – ma wigor!
To tylko wierzchołek całej masy opowieści, które można snuć na temat burzliwych losów jednej z pereł północy – Petersburga.

Zapraszam w podróż z wigorem i kawiorem, do Rygi, Tallina i Petersburga.

Program Wyjazdu

DZIEŃ 1

Świtkiem – rankiem wyjeżdżamy z Łodzi, i kierujemy się do Rygi – miasta secesji i architektury drewnianej, cieszące się mianem największego wśród krajów nadbałtyckich. Sama Ryga szczyci się także tytułem Europejskiej Stolicy Kultury 2014.

Wita nas nowoczesna, najwyższa konstrukcja w mieście – wieża telewizyjna mająca 368,5 m wys. – to trzeci co do wielkości obiekt w Europie! W promieniach zachodzącego słońca zwiedzamy stolicę Łotwy – zaglądamy na stare miasto – na każdym kroku spotykamy tu zabytkowe budowle, stare spichlerze, opustoszałe placyki i dziedzińce. Nasz wzrok nieustająco przyciąga słynna, ryska secesja – centrum miasta jest dostojne i bogato dekorowane. Wzrok przyciągają przepiękne kamieniczki, ratusz i ryskie kościoły – św. Jakuba i św. Piotra (z najwyższą wieżą). Obowiązkowo zahaczamy o budynek parlamentu i katedrę luterańską. W Rydze czeka na nas także pierwsza kolacja i nocleg. Do jutra!

DZIEŃ 2 i 3

Po pierwszym śniadaniu wyruszamy dalej! Zatrzymujemy się w Tallinie – z wigorem zwiedzamy Górne i Dolne stare miasto, wzgórze Toompea, Sobór Aleksandra Newskiego, miejski ratusz z 1404 r., a także kilka spośród 20-stu średniowiecznych baszt obronnych m.in.: Wysoki Herman i Gruba Małgorzata 
Dziś nocleg w Tallinie, no i kolacja.
Kolejnego dnia żegnamy wcześnie rano Estonie. w Petersburgu meldujemy się w godzinach południowych. Ruszamy na zwiedzanie.
Odwiedzamy Cerkiew i klasztor Smolny, składamy wizytę Teatrowi Marińskiemu, udajemy się cypel Wyspy Wasilewskiej, na Nabrzeże Uniwersyteckie i Pałacowe, do Admiralicji i Budynku Sztabu Generalnego, podziwiamy Pomnik Piotra I – Miedziany Jeździec, robimy zdjęcia na Placu Sztuki, i przyglądamy się Pomnikowi Puszkina.
Może dziś kozackie przedstawienie w teatrze???? Ach jak oni tańczą…. A w antrakcie szampan lub wódka.

DZIEŃ 4

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, dlatego upewniwszy się, że smacznie Państwo pojedli, wyruszamy do Peterhofu – letniej rezydencji Piotra I. Peterhof to wszak jeden z najwspanialszych kompleksów pałacowo-parkowych na świecie! Oglądamy Wielki Pałac z zewnątrz i spacerujemy po Parku.

Jedziemy dalej, do Carskiego Sioła – unikatowego zespołu pałacowo-parkowego, aby tam zwiedzić pałac Katarzyny Wielkiej, koniecznie wraz z Bursztynową Komnatą oraz Wielką Salą Tronową. Wrażeniami wymieniamy się spacerując po ogrodzie.
Dziś wcześniejsza kolacja folklorystyczna, z muzyką i rosyjskimi przysmakami. Ufff mocną trzeba mieć głowę….

DZIEŃ 5

Śniadanie i zwiedzanie Petersburga bis  Co mamy w planie? Pałac Zimowy z Ermitażem, Krążownik Aurora – symbol rewolucji październikowej, Plac św. Izaaka, Sobór św. Izaaka, z którego złotej kopuły roztacza się najpiękniejsza panorama miasta, Newski Prospekt – główna arteria miasta, Katedra Kazańska, Sobór Zmartwychwstania Pańskiego – rozpoznawalny, „cukierkowy” budynek, Twierdza Pietropawłowska z Soborem św. Piotra i Pawła (miejsce spoczynku rosyjskich carów), Sobór św. Mikołaja.

Po południu udajemy się w rejs stateczkiem – rzekami i kanałami Sankt Petersburga, a może jeśli będziecie mieli siłę to rejs może być nocny, magiczny przy otwartych mostach….

DZIEŃ 6 i 7

Kolejnego dnia wracamy w stronę Polski, śpimy po drodze. Zwiedzimy, Kowno.

Czeka nas kawał drogi, ale cóż to dla Państwa. Podróż umilamy sobie muzyką i filmami. W umówionym miejscu meldujemy się w godzinach późnowieczornych. Do zobaczenia!

W cenie wyjazdu:

 • Przejazd wygodnym autokarem i transfery na miejscu
 • 6 noclegów w hotelach 3*
 • Wyżywienie - 6 śniadań i obiadokolacji wraz z kolacją folklorystyczną w Rosji
 • Opieka polskojęzycznego Pilota-Przewodnika
 • Ubezpieczenie turystyczne - podstawowe

Poza ceną wyjazdu (Dodatkowo płatne) :

 • Koszty wizy rosyjskiej – ok. 300 PLN ( płatne wraz z zapisem na wycieczkę)
 • Bilety do wymienionych w programie atrakcji – 100 euro
 • Wydatki natury osobistej np. przekąski, napoje, pamiątki, taksówki, połączenia telefoniczne.
 • Dopłata do pokoju 1 osobowego.
 • Dodatkowe napoje – poza wymienionym
Photos