+48 601 632 580 biuro@puravida.com.pl

Login

Załóż Konto

Po utworzeniu konta będziesz mógł śledzić status płatności, śledzić potwierdzenie, a także oceniać trasę po zakończeniu wycieczki.
Nazwa użytkownika*
Password*
Confirm Password*
Imię*
Nazwisko*
Email*
Telefon *
Kraj*
* Tworząc konto akceptujesz nasz Regulamin oraz Politykę Prywatności.
[nextend_social_login]

Already a member?

Login

Kawior z Wigorem! – Sankt Petersburg

0
Cena
Od1,999zł
Cena
Od1,999zł
Imię i Nazwisko*
Adres Email*
Twoje zapytanie*
Zapisz do listy życzeń

Adding item to wishlist requires an account

1043

Dlaczego podróż z nami?

 • Zapewniamy największe wrażenia
 • Opieka podczas podróży 24/7
 • Wybieramy najlepsze miejsca oraz zabawy

Masz pytanie?

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy ekspertami w tym co robimy, chętnie Ci pomożemy.

+48 601 632 580

biuro@puravida.com.pl

01.07 - 07.07.2019
Dostępność : Wolne miejsca
Transport : Autokar
DLACZEGO PETERSBURG „MA IKRE”?

Sankt Petersburg (dawny Leningrad) jest wyjątkowym miastem, miejscem z tzw. ikrą.
Położone na przy ujściu Newy do Zatoki Fińskiej, obecnie liczy około 5 milionów mieszkańców – to właśnie dlatego zwane jest drugą stolicą Rosji. Stanowi ważny ośrodek gospodarczy, naukowy i kulturalny, obfitując w liczne zabytki, jednym słowem – ma wigor!
To tylko wierzchołek całej masy opowieści, które można snuć na temat burzliwych losów jednej z pereł północy – Petersburga.

Zapraszam w podróż z wigorem i kawiorem, do Rygi, Tallina i Petersburga.

Program Wyjazdu

DZIEŃ 1

Świtkiem – rankiem wyjeżdżamy z Łodzi, i kierujemy się do Rygi – miasta secesji i architektury drewnianej, cieszące się mianem największego wśród krajów nadbałtyckich. Sama Ryga szczyci się także tytułem Europejskiej Stolicy Kultury 2014.

Wita nas nowoczesna, najwyższa konstrukcja w mieście – wieża telewizyjna mająca 368,5 m wys. – to trzeci co do wielkości obiekt w Europie! W promieniach zachodzącego słońca zwiedzamy stolicę Łotwy – zaglądamy na stare miasto – na każdym kroku spotykamy tu zabytkowe budowle, stare spichlerze, opustoszałe placyki i dziedzińce. Nasz wzrok nieustająco przyciąga słynna, ryska secesja – centrum miasta jest dostojne i bogato dekorowane. Wzrok przyciągają przepiękne kamieniczki, ratusz i ryskie kościoły – św. Jakuba i św. Piotra (z najwyższą wieżą). Obowiązkowo zahaczamy o budynek parlamentu i katedrę luterańską. W Rydze czeka na nas także pierwsza kolacja i nocleg. Do jutra!

DZIEŃ 2 i 3

Po pierwszym śniadaniu wyruszamy dalej! Zatrzymujemy się w Tallinie – z wigorem zwiedzamy Górne i Dolne stare miasto, wzgórze Toompea, Sobór Aleksandra Newskiego, miejski ratusz z 1404 r., a także kilka spośród 20-stu średniowiecznych baszt obronnych m.in.: Wysoki Herman i Gruba Małgorzata 
Dziś nocleg w Tallinie, no i kolacja.
Kolejnego dnia żegnamy wcześnie rano Estonie. w Petersburgu meldujemy się w godzinach południowych. Ruszamy na zwiedzanie.
Odwiedzamy Cerkiew i klasztor Smolny, składamy wizytę Teatrowi Marińskiemu, udajemy się cypel Wyspy Wasilewskiej, na Nabrzeże Uniwersyteckie i Pałacowe, do Admiralicji i Budynku Sztabu Generalnego, podziwiamy Pomnik Piotra I – Miedziany Jeździec, robimy zdjęcia na Placu Sztuki, i przyglądamy się Pomnikowi Puszkina.
Może dziś kozackie przedstawienie w teatrze???? Ach jak oni tańczą…. A w antrakcie szampan lub wódka.

DZIEŃ 4

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, dlatego upewniwszy się, że smacznie Państwo pojedli, wyruszamy do Peterhofu – letniej rezydencji Piotra I. Peterhof to wszak jeden z najwspanialszych kompleksów pałacowo-parkowych na świecie! Oglądamy Wielki Pałac z zewnątrz i spacerujemy po Parku.

Jedziemy dalej, do Carskiego Sioła – unikatowego zespołu pałacowo-parkowego, aby tam zwiedzić pałac Katarzyny Wielkiej, koniecznie wraz z Bursztynową Komnatą oraz Wielką Salą Tronową. Wrażeniami wymieniamy się spacerując po ogrodzie.
Dziś wcześniejsza kolacja folklorystyczna, z muzyką i rosyjskimi przysmakami. Ufff mocną trzeba mieć głowę….

DZIEŃ 5

Śniadanie i zwiedzanie Petersburga bis  Co mamy w planie? Pałac Zimowy z Ermitażem, Krążownik Aurora – symbol rewolucji październikowej, Plac św. Izaaka, Sobór św. Izaaka, z którego złotej kopuły roztacza się najpiękniejsza panorama miasta, Newski Prospekt – główna arteria miasta, Katedra Kazańska, Sobór Zmartwychwstania Pańskiego – rozpoznawalny, „cukierkowy” budynek, Twierdza Pietropawłowska z Soborem św. Piotra i Pawła (miejsce spoczynku rosyjskich carów), Sobór św. Mikołaja.

Po południu udajemy się w rejs stateczkiem – rzekami i kanałami Sankt Petersburga, a może jeśli będziecie mieli siłę to rejs może być nocny, magiczny przy otwartych mostach….

DZIEŃ 6 i 7

Kolejnego dnia wracamy w stronę Polski, śpimy po drodze. Zwiedzimy, Kowno.

Czeka nas kawał drogi, ale cóż to dla Państwa. Podróż umilamy sobie muzyką i filmami. W umówionym miejscu meldujemy się w godzinach późnowieczornych. Do zobaczenia!

W cenie wyjazdu:

 • Przejazd wygodnym autokarem i transfery na miejscu
 • 6 noclegów w hotelach 3*
 • Wyżywienie - 6 śniadań i obiadokolacji wraz z kolacją folklorystyczną w Rosji
 • Opieka polskojęzycznego Pilota-Przewodnika
 • Ubezpieczenie turystyczne - podstawowe

Poza ceną wyjazdu (Dodatkowo płatne) :

 • Koszty wizy rosyjskiej – ok. 300 PLN ( płatne wraz z zapisem na wycieczkę)
 • Bilety do wymienionych w programie atrakcji – 100 euro
 • Wydatki natury osobistej np. przekąski, napoje, pamiątki, taksówki, połączenia telefoniczne.
 • Dopłata do pokoju 1 osobowego.
 • Dodatkowe napoje – poza wymienionym
Photos