Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /podroze/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2854

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /podroze/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2858

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /podroze/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3708
Islandia - Ognista Wyspa - PuraVida
+48 601 632 580 biuro@puravida.com.pl

Login

Załóż Konto

Po utworzeniu konta będziesz mógł śledzić status płatności, śledzić potwierdzenie, a także oceniać trasę po zakończeniu wycieczki.
Nazwa użytkownika*
Password*
Confirm Password*
Imię*
Nazwisko*
Email*
Telefon *
Kraj*
* Tworząc konto akceptujesz nasz Regulamin oraz Politykę Prywatności.
[nextend_social_login]

Already a member?

Login

Islandia – Ognista Wyspa

0
Cena
Od5,699zł
Cena
Od5,699zł
Imię i Nazwisko*
Adres Email*
Twoje zapytanie*
Zapisz do listy życzeń

Adding item to wishlist requires an account

319

Dlaczego podróż z nami?

 • Zapewniamy największe wrażenia
 • Opieka podczas podróży 24/7
 • Wybieramy najlepsze miejsca oraz zabawy

Masz pytanie?

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy ekspertami w tym co robimy, chętnie Ci pomożemy.

+48 601 632 580

biuro@puravida.com.pl

6 dni
Dostępność : 09-14.09.2020
Warszawa
Rejkiawik
ISLANDIA
Program

Dzień 109.09 – przelot

Spotykamy się na lotnisku o bardzo wczesnym poranku, pakujemy do samolotu i ruszamy do do Rejkjawiku (lotnisko w Kefflavik). Jak już dotrzemy, to jeszcze prawie cały dzień przed nami, więc udamy się na zwiedzanie miasta. Zobaczymy między innymi port, łódź wikingów będącą symbolem miasta, dom Hofdi, Hallgrimskirkja, katedrę i parlament. Mając na uwadze wczesną pobudkę – do hotelu dotrzemy nie za późno, aby zregenerować siły przed kolejnym dniem.

Dzień 210.09

Wypoczęci i najedzeni zabieramy bambetle do autokaru i ruszamy na zwiedzanie. Dziś będzie złociście, czyli Złoty Krąg (Golden Circle) – trasa turystyczna obejmująca główne atrakcje turystyczne tej części wyspy. Odwiedzimy Tingvellir – Park Narodowy, leżący nad brzegami największego islandzkiego jeziora, na styku płyt tektonicznych euroazjatyckiej i północnoamerykańskiej. Występuje tu wzmożona aktywność sejsmiczna i wulkaniczna, a ziemia poprzecinana jest licznymi szczelinami. Największą z nich tworzy głęboki wąwóz Almannagia. W 2004 roku park został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Dalej udamy się w stronę obszaru geotermalnego, na terenie którego znajdują się dwa gejzery: Strokkur i Geyser – to od niego właśnie noszą nazwę wszystkie charakterystyczne gorące źródła na świecie – gejzery. Ten pierwszy wybucha co kilka minut. Pomiędzy błotnymi kociołkami wytyczone są piesze szlaki, z których nie wolno zbaczać. Kolejny przystanek to jeden z najbardziej imponujących wodospadów wyspy, tak zwany islandzki cud natury – wodospad Gullfoss – tzw. „złoty wodospad”, którego wysokość wynosi 32m.

Dzień 311.09

Dzień bardzo dobry moi mili, zapraszam na śniadanie!
Napełniwszy brzuszki wyruszamy w podróż wzdłuż południowego wybrzeża. Jako że Islandia wodospadami płynie, nie może ich zabraknąć w naszym programie. Na początek „pocztówkowy” Seljalandsfoss, który możecie Państwo podziwiać na dwa sposoby – od frontu albo zza zasłony wodnej. Kolejny przystanek na zdjęcia zrobimy przy słynnym wulkanie Eyjafjallajokull, który sparaliżował transport lotniczy w 2010 roku.

Następnie wizyta w Skogar, gdzie znajdziecie Państwo, jak to w Islandii – kolejny imponujący wodospad – Skogafoss (25 metrów szerokości i 60 metrów długości). Zajrzymy też do skansenu. Każda jego część przenosi nas w inne miejsce na Islandii oraz w inny czas. Można się sporo dowiedzieć o życiu w na tych terenach w przeszłości. Dalej przejazd w stronę rezerwatu przyrody Dyrholaey, gdzie będziecie podziwiać wyjątkowe formacje skalne nadmorskich klifów (w tym najpopularniejszy i najbardziej fotogeniczny łuk skalny Islandii) oraz niezwykłą plażę z czarnym piaskiem Reynisfjara. Na klifach rezerwatu w okresie lęgowym gniazdują tysiące ptaków, zwłaszcza znane z sympatycznego wyglądu maskonury.

Na koniec zobaczymy z daleka a jęzor lodowca Myrdalsjokull – Solheimajokull. Powrót do hotelu na obiadokolację, długie Polaków rozmowy i…. dobranoc.

Dzień 412.09

I kolejny dzień bardzo dobry. Zalecamy obfite śniadanie – dziś długa wycieczka. Zabieramy ciepłe okrycia, aparaty i ruszamy. Laguna lodowcowa Jokulsarlon – może powiać chłodem. Jest to jezioro wypełnione górami lodowymi – dosłownie. Leży w pobliżu największego lodowca w Europie, powstało ze stopionej lodowatej wody i wciąż się powiększa. Wpadają do niego oderwane kawałki gór lodowych, zmierzają do Atlantyku, tam trafiają na brzeg czarnej plaży. Wypolerowane przez fale lśnią w słońcu niczym diamenty, tworząc „diamentową plażę”. Spotkamy tu zapewne foki wypoczywające na wybrzeżu bądź relaksujące się na dryfujących górach lodowych. Po drodze czeka nas wiele miejsc z pięknymi widokami np. Kirkjugolf – pole z bazaltowymi słupami, Laufskalavarda – pole lawowe z kamiennymi kopcami – zgodnie z tradycją i Państwo powinniście tam swoje kopczyki ułożyć. Między przerwami podziwiamy widoki z okien autokaru. Pełni wrażeń, powoli wracamy do hotelu. Obiadokolacja, refleksje, nabieranie sił przed kolejnym dniem. Dobranoc.

Dzień 513.09

Pobudka! Śniadanie i dalsze zwiedzanie. Dziś pakujemy manatki i jedziemy do Eyrarbakki, malutkiej rybackiej miejscowości (ok. 250 mieszkańców) w której zobaczymy jeden z najstarszych domów na wyspie. Kolejny przystanek to jezioro Kleifarvatn, które otoczone jest górami. Okolica wokół Kleifarvatn została ukształtowana przez otaczające je aktywne wulkany, a samo jezioro położone jest w środku terenu wulkanicznego. Wulkany oraz granica tektoniczna płyt, wyjaśniają częste trzęsienia ziemi. Następnie spacer przez pole geotermalne Krysuvik, które powstało w wyniku próby budowy tu elektrowni geotermalnej. Doszło do erupcji w otworze wiertniczym i od tego czasu gorąca woda wydobywa się na powierzchnię. Uwaga – szare jeziorka to kwas siarkowy! Zaczynamy powoli wracać do stolicy. Po drodze wizyta w jedynym w swoim rodzaju geotermalnym spa – Blue Lagoon. Bez względu na pogodę można się tutaj wylegiwać w naturalnie ogrzewanej mlecznej wodzie, która ma stałą temperaturę 37 – 39 stopni C. i pochodzi z głębokości 2000 metrów. Ciepła woda – zdrowia doda, zawarte w niej sole mineralne mają właściwości lecznicze. Wejście i kąpiele fakultatywnie dla chętnych – koszt ok. 65 eur Dalej przejazd przez księżycowe pola termalne Gunnuhver, postój na zdjęcia przy latarni morskiej Reykjanesviti, a także przy symbolicznym moście międzykontynentalnym Miðlína. Islandia leży bowiem na styku dwóch płyt tektonicznych: eurazjatyckiej i północnoamerykańskiej. By podkreślić ten fakt postanowiono zbudować Most Międzykontynentalny Miðlína. Powrót do Reykjaviku, obiadokolacja i pełni wrażeń idziemy spać.

Dzień 614.09 - powrót do domu

Rano śniadanie, pakowanie i czas wolny na spacery i ostatnie zakupy. W południe udamy się na spotkanie z wielorybem, zapewne niejednym czyli rejs statkiem – wielorybie safari. Wracamy do Rejkjaviku – czy wiecie Państwo, że to najdalej wysunięta na północ stolica świata? I że nazwa Rejkjavik w wolnym tłumaczeniu oznacza „dymiąca zatoka”? Dymiąca bynajmniej nie dymem, a parą z wszechobecnych gorących źródeł. To miasto, w którym są podgrzewane ulice, chodniki i ścieżki rowerowe – również dzięki obecności gorących wód. Rzucimy jeszcze okiem na miasto, między innymi zobaczymy Harpa Music Hall i zajrzymy nad jeziorko Tjornin, usytuowane w centrum. Wszystko co dobre szybko się kończy, kierujemy się na lotnisko i wracamy do domku. Uściski i pożegnania – do następnego razu!

KOSZT WYJAZDU:
5699pln/os w pokoju 2 os.

W CENIE WYJAZDU:

 • TRANSPORTprzelotna trasie na trasie Polska – Islandia – Polska z bagażem podręcznym oraz transfery autokarem na terenie Islandii
 • 5 NOCLEGÓW pokoje 2-osobowe ze śniadaniem i łazienką w standardzie**/*** lokalne
 • WYŻYWIENIE2 posiłki dziennie (śniadanie, obiadokolacja), w dni przelotowe jeden posiłek
 • OPIEKApolskojęzycznego Pilota-Przewodnika na całej trasie.
 • UBEZPIECZENIE TURYSTYCZNEwariant podstawowy, bez chorób przewlekłych
 • NIESPODZIANKI I DEGUSTACJE w czasie podróży.
 • INFORMACJE PRAKTYCZNE szczegółowy plik wysyłane drogą mailową.
 • WIELE UŚMIECHU i ŻYCZLIWA ATMOSFERA
 • SPOTKANIE INFORMACYJNE DLA GRUP ZORGANIZOWANYCHmin 25 os. w terminie uzgodnionym z koordynatorem.

POZA CENĄ WYJAZDU (DODATKOWO PŁATNE):

 • WYDATKI NATURY OSOBISTEJnp. przekąski, napoje, pamiątki, taksówki, połączenia telefoniczne, dojazd na/ z miejsca zbiórki.
 • BILETY WSTĘPU100 euro
 • DOPŁATA DO POKOJU JEDNOOSOBOWEGO
Zdjęcia
Mapa