Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /podroze/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2854
Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /podroze/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2858
Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /podroze/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3708 Everest Base Camp - Tybet - Na Dwóch Kołach Po Dachu Świata - PuraVida
Everest Base Camp – Tybet – Na Dwóch Kołach Po Dachu Świata
0
Cena
Od22,200zł
Cena
Od22,200zł
Kontynuuj zamówienie
Don't have an account? Create one.
When you book with an account, you will be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
When you book with an account, you will be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Dla prawdziwych koneserów. Wysoko, zimno, pięknie. Trasa ok. 1850 km Podróż na motocyklach – Royal Enfield 500cc
Program
Dzień 1Kathmandu
Wylot-przylot, pozwolenia, logistyka
Dzień 2Kathmandu - Chitwan National Park 150 km (ok. 6 h)
Zaczynamy do Parku Narodowego Chitwan, trasa około 5-6 godzi nocleg w Chitwan.
Dzień 3Chitwan National Park
Pierwszy w Nepalu Królewski Park Narodowy Chitwan z listy UNESCO. Szansa spotkania jednego z 544 nosorożców, 80 tygrysów, 50 gatunków innych ssaków i ponad 450 gatunków ptaków.
Dzień 4Chitwan – Kathmandu 150 km (ok. 6 h)
Wracamy stolicy Kathmandu, zwiedzamy, najważniejsze miejsca miasta w tym dzielnice Thamel. Spimy w Kathmandu.
Dzień 5Kathmandu – Syabrubesi 135km (ok. 6h)
Kierunek – granica Chin. Bardzo wymagająca trasa, piękna i kreta 120km w 6h!. Spimy w Syabrubesi, na wysokości 1750m n.p.m.
Dzień 6Syabrubesi - Kyirong (Tibet) 150km ( ok.7h)
Granica z Chińsko-Nepalska i region Kyirong. Przełęcze i wąwozy na skraju Himalajów a dalej zaśnieżone górskie trasy. Bedzie to dzien niezrownanych widokow.
Dzień 7Kyirong - Old Tingri, 260 km ( ok. 5h)
Płaskowyż Tybetański, przełęcz Kuntanglhamo (5236 m n.p.m.) to jeden z najwyższych punktów tej trasy, widok na szczyt góry Shixiabangma (8102 m n.p.m.) i jezioro Pekutso.A z Old Tingri, przepiękny widok na Mt. Everest.
Dzień 8Old Tingri-EBC-Shegar 250km ( ok. 7h)
Przejazd do Everest Base Camp przez przełęcz Gyawula (5190m) – panorama Himalajów i 5 ośmiotysięczzników, Rongpuk – najwyżej położony klasztor na świecie. Nocleg w Shegar (New Tingri).
Dzień 9Shegar-Syaka-Shigatse 320km (ok. 7h)
Trasa do Sakya przez przełęcz Gyaotsola (5200m, klasztor i skarby Sakya Sect, dalej do Shigatse, drugiego co do wielkości miasta Tybetu.
Dzień 10 /11 Shigatse
Shigatse, czas wolny i pozwolenia na dalszą podróż, klasztor Tashi Lhunpo, jeden z najważniejszych w Tybecie, zbudowany w roku 144 przez pierwszego Dalajlamę.
Dzień 12Shigatse – Gyangtse - Lhasa 360 km (8-9h)
Kierunek Lhasa, po drodze wizyta Gyangtsa – kiedyś dużym centrum handlowym starożytnego Tybetu, monastyr Kubum, symbol miasta ze 108 kaplicami i 100 000 rzeźbami Buddy, lodowiec Karola i turkusowe jezioro Yamdrok. Przyjazd do Lhasa wieczorem.
Dzień 13/14Lhasa City Tour
Lhasa, to stolica i największe miasto chińskiego Tybetu. Rozpoczniemy od Pałacu Potala z listy UNESCO, który jest także zimowym pałacem Dalajlam, posiada ponad 1000 pokoi, duchowe centrum buddyzmu Jokhang Temple – UNESC, ulica Bakhor, pełna pielgrzymów i ulicznych sprzedawców.
Klasztor Drepung, doslownie – „ Stos Ryżu”, założony w 1416, najważniejszy w Tybecie,kiedys zamieszkiwany przez 10 tyś. mnichów.